Jak zařídit dětský pokoj?

Zařízení dětského pokoje není lehká záležitost a není na škodu si k tomu pozvat zkušené profesionály, jako jsou designéři ze studia http://bydesign.cz/cat/detske. Vyhnat nudu z dětského pokoje však můžeme i drobnostmi.

640_detsky_pokoj_1

Vhodná paleta barev

Barvy mají na lidskou psychiku opravdu velký vliv. Některé barvy působí chladným a pochmurným dojmem, zatímco jiné naopak podněcují dobrou náladu, tvořivost, spontánnost a vyzařuje z nich jakési teplo. Do dětského pokoje bychom měli volit teplé a veselé barvy. Vhodnými adepty jsou například jemná žlutá, zelená či oranžová. Pozor na příliš syté odstíny, které by mohly působit tísnivě a chaoticky a také opticky zmenšovat prostor.

Neokoukané doplňky

Veselou atmosféru pomohou v dětském pokoji vytvořit i vhodné doplňky. Stačí drobnosti, jako pěkné barevné povlečení či závěsy. V dnešní době je výběr takových doplňků skutečně široký, takže se stačí jen rozhlédnout a vybrat ty správné do pokoje vašeho děťátka.

Lampy plné fantazie

Trochu života do pokojíčku vnese i vhodně zvolené svítidlo. Nedávejte dětem do pokoje nudná bodová světla, raději zvolte něco kreativního. Pokud nemáte možnost dát do dětského pokoje takové stropní svítidlo, zkuste do stropu zavěsit například dekorace v podobě makety létajícího balónu, letadla, "kolotoč" s ptáčky nebo jinou dekoraci. Kobereček ve veselých barvách, nebo ve tvaru nějakého zvířátka či oblíbené pohádkové postavičky také oživí dětský pokoj.

640_vizualizace_detsky_pokoj_1

Pohádkové police

Další možností jsou různé originální a kreativní poličky na hračky či na knihy. Jako příklad uvedeme poličky ze skateboardů či poličky v podobě stromečku (knihy či hračky se ukládají na "větve"), ale nejednou postačí i pěkně barevné poličky. I stěny nabízejí prostor pro fantazii a můžeme je oživit obrázky (ty si mohou větší děti namalovat i vlastnoručně), otisky ručiček dětí, případně dnes tak oblíbenými samolepkami na zeď či tapetami.
Jak vidíte, možností na oživení dětského pokoje je nepočítaně. Stačí trochu zapojit fantazii a přijdete na kopec nápadů, které udělají veselejší atmosféru v pokoji vašich dětí.